Zgodnie z tytułem tej strony „Tylko prawdziwie wolny człowiek może wybrać swoją własną drogę” , Zanzibar daje nam pewne poczucie wolności. Ta mała poniekąd wyspa ma mityczna moc, spowalnianie czasu. Pozwala na poczucie się w innym wymierza. Trochę to zakrawa na magie. A może to jest magia….
the Tanzanian dream photo by Andrzej Dzwonnik
Samuel, tak naprawdę nie wiem jak ma na rzeczywiście na imię. To nasze, „okno na masajski Świat”. Dużo nam opowiada o Swoich korzeniach, o pochodzeniu i gdzie na co dzień mieszka jego rodzina.
Nasz angielski pozwala na swobodne komunikowanie. Dzięki Google Maps oglądamy jak wygląda wioska Samuela. Jest położona bardzo blisko Kilimandżaro.
Ubiera się w tradycyjny strój Masajów – „shuka” – czyli strój złożony z trzech płócien najczęściej w przeważającym kolorze czerwonym, przeplatany różnymi kształtami w kolorach jaśniejszych jak i ciemniejszych. Bardzo „rzucające się w oczy” są ozdoby głowy, różne akcesoria, w tym białe koraliki, dopinane warkoczyki.
Obuwie, jak się okazuje jest bardzo istotną częścią całości ubrania. Sandały Masajów, znane jako enekos lub akalas, są wykonane z przetworzonych opon samochodowych i są niezbędnym elementem obuwia Masajów. Sandały Samuela, nie są wykonane z opony, raczej przypominają stylistyką obuwie widywane na Europejczykach z jednym dość istotnym wyróżnieniem charakteryzują się misternymi wzorami, sięgają do kolan, co czyni je wyjątkowymi i wizualnie uderzającymi. Wygląd tego nietypowego obuwia jest również częścią innych ozdób jakie Nasz Masaj nosi na przedramionach.
the Tanzanian dream photo by Andrzej Dzwonnik